• 2 yıl önce
  • tuğçe Sarıcaörs
Genel

Kartal paten yarışması 2015

Küçük Tekerleklerin üzerinde hem adrenalin hem de sanat !

Kartal Belediyesi Mehmet Ali Büklü Parkı’nda yer alan Buz ve Kaykay Pisti’nde gerçekleştirilen turnuvada gençlerin yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yaptıkları hareketlerle izleyicilerin ilgisini çeken sporcular, gün boyunca kıyasıya yarıştı. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, sporcularla tek tek ilgilenerek pist hakkındaki görüşlerini aldı.

Sadece izlemek bile adrenalin seviyesini sınırlara taşıyan hayranlık uyandıran  figürler , yürekleri ağızlara taşıyan manevralar taklalar son saniyeye kadar rekabetin bir an bile olsun azalmadığı bir turnuva Heyecan ile beklenen Bahadır ÖRS ile Kartal Paten Turnuvası 12.Haziran 2016 Pazar  Günü büyük bir çoşku ile Mehmet Ali Büklü Parkında yer alan Buz ve Kaykay Pisti'nde gerçekleşti

“Agressive” kategorisinde Samet GÜL birinci olurken Nurettin ERSAN kinci ve Burak USLU üçüncü oldu.
“Slalom” kategorisinde ise Burak YELER birinciliği elde ederken Can PARILDAMIŞ ikinci ve Ferdi KURTAY da üçüncülük ödülü kazandı. Kazananlar, kupalarını Bahadır ÖRS’ ve Kadir KANDEMİR elinden aldılar.

Yapılan röpörtajda ise

Eğitmen Bahadır Örs, “Yarışmamız iki kategoriden oluşuyor. Birisi agresif, diğeri ise slalom. İki kategoriden oluşan yarışmamız agresif kategorisinde 16 sporcu, slalomda ise 13 sporcu katılmaktadır. Yarışmacılar burada kendi hünerlerini göstererek, jürinin karşısında puan toplayarak derece elde etmeye çalışmaktadır. Dereceye giren sporculara, kupa, madalya ve para ödülü veriliyor” şeklinde konuştu.
Yarışmaya katılan gençler ise turnuvadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür turnuvaların devam ettirilmesini istediler.

Tekerlekli paten ile& Slalom Agressivve katagörilerinde gerçekleşen yarışmada dereceye giren yarışmacılara Nakit para ve Estethica'dan indirim ödülünün yanı sıra Türkiyede bir ilk olarak Kupa ve Madalya verildi.
Yarışma Kartal Belediyesi Resmi sayfasında ve basında da yer aldı
İlgili haber linkleri aşağıdadır.

http://www.milliyet.com.tr/kartal-da-paten-turnuvasi-renkli-goruntuler-istanbul-yerelhaber-1421424/

https://www.kartal.bel.tr/tr/haberler/Habergoster.aspx?id=15090